Auta zabytkowe

Zabytkowe aut w USA to codzienność. Ze względu na mało zróżnicowany klimat w niektórych regionach kraju, auta zachowują młodość przez bardzo długi czas. Można tam znaleźć auta kilkunastoletnie w nienagannym stanie blacharskim.

W stanach zjednoczonych możemy znaleźć wiele aut klasycznych. Nie tylko auta typowo amerykańskie, ale także samochody europejskie.

Na rynek amerykański było sprzedawane wiele aut europejskich w topowych wersja wyposażenia i z największymi możliwymi silnikami. Warto na nie zwrócić uwagę gdyż w Polsce osiągają wysokie ceny.

W momencie pisania tego artykułu na jednej z aukcji jest dostępne blisko 300 pojazdów sprzed 1970 roku. Wybór zatem jest ogromny i na pewno każdy znajdzie swój wymarzony samochód o który będzie mógł dbać i dać mu drugie życie.

Najważniejszym atutem aut klasyczną są ich bardzo niskie opłaty związane z importem. Od auta które ma ponad 30 lat nie zapłacimy akcyzy ani cła, a VAT, to tylko 7%.

Jeżeli szukasz ciekawego projektu i możliwości ulokowania swoich pieniędzy, warto rozważyć zakup auta zabytkowego w USA. Może być to fajny pomysł na nowe hobby lub spory zarobek. Odrestaurowane egzemplarze potrafią osiągać ogromne sumy w Europie. Wystarczy że wybierzesz interesujące Cię auto a my zajmiemy się resztą.

 

Aut zabytkowych możesz szukać na największych portalach aukcyjnych takich jak COPART oraz IAAI, ale także na  Classic Auto Trader