Auta Dostawcze

Auta dostawcze w USA są bardzo popularne. Większość aut sprowadzanych z USA to auta osobowe. Jednak znajdzie się mnóstwo modeli, które spełnią wymagania osób szukających pojazdu użytkowego. Większość tych pojazdów znajdziemy pod innymi nazwami niż europejskie odpowiedniki.

Główną zaletą dla wielu osób jest to, że większość pojazdów dostawczych w USA napędzanych jest benzynowymi silnikami, a nie jednostkami wysokoprężnymi. Wydawałoby się, że nie jest to ekonomiczne rozwiązanie, przecież auto pali więcej. Owszem, jednak koszt eksploatacji można znacznie zmniejszyć stosując prostą instalację gazu LPG.

Najczęściej wybieranym autem dostawczym jest Dodge Promaster. Teraz pewnie zastanawiasz się co to za auto. Jest to brat bliźniak naszego Fiata Ducato. Wizualnie, to jest ten sam samochód. Jednak różni go jednostka napędowa. Auta w większości wyposażane są w niezawodny silnik Chryslera. Jest sześciocylindrowa benzyna o pojemności 3.6L, znana jako Pentastar. Jest to prosta i solidna konstrukcja, montowana m.in. w Chryslerach Town&Country. Jest to idealna konstrukcja pod instalację LPG. Można dzięki temu obniżyć eksploatację pojazdów we własnej firmie.

Dodatkową zaletą aut dostawczych z USA jest to, że znakomita większość tych samochodów, posiada automatyczną skrzynie biegów. Jest to duża wygoda dla kierowcy, który spędza za kierownica długie godziny. Szczególnie w miejskich autach dostawczych, na przykład Dodge Promaster City czyli rodzimy Fiat Doblo.

Należy również pamiętać, że na auta dostawcze/ciężarowe nie obowiązuje podatek akcyzowy. Dzięki temu przywóz takiego auta będzie nieznacznie tańszy niż pojazdu osobowego. Nieznacznie, bo niestety cło jest wyższe niż w przypadku aut osobowych.

Koszt transportu takiego auta również będzie wyższy niż standardowego pojazdu. Można to dokładnie sprawdzić w naszym kalkulatorze transportu takiego auta. Kalkulator również uwzględni wszelkie należne podatki od tego typu pojazdu.

Auta można znaleźć bezwypadkowe jak i uszkodzone, wszystko zależy od budżetu i jakie auto chcemy posiadać. Z ofertą można się zapoznać na aukcjach www.iaai.com oraz www.copart.com . Aut bezwypadkowych można szukać na www.auctionxm.com .