Ubezpieczenie transportu

Przy transporcie morskim auta masz możliwość ubezpieczyć je od szkody całkowitej „total lost” bądź na wypadek kontroli celnej.

Standardowo wysyłka auta jest ubezpieczona od szkody całkowitej. Jednak trzeba wiedzieć, że kwota ubezpieczenia wynosi 600 $. Czyli jeśli kontener zatonie bądź zostanie doszczętnie zniszczony możemy się ubiegać o co najwyżej 600 $. Na życzenie klienta jest możliwość ubezpieczenia auta na czas podróży. Koszt takiego ubezpieczenia to 1% wartości, nie mniej niż 175$. Do tego należy dodać 25$, czyli minimalny koszt ubezpieczenia to 200$. Ubezpieczenie total loss jak sama nazwa wskazuje obejmuje jedynie całkowite zniszczenie bądź utratę auta. Nie obejmuje on zarysowań czy mniejszych uszkodzeń.

Ubezpieczenie od kontroli celnej

Drugim ubezpieczeniem jest ubezpieczenie od kontroli celnej. Warto się skorzystać z tego ubezpieczenia między innymi dlatego, że celnik po zapakowaniu kontenera może zechcieć zrobić kontrole i w takim wypadku trzeba kontener rozpakować. Zdarza się to bardzo rzadko. Wiąże się to z kosztem, którym jest obciążany klient. Koszty są niemałe, potrafią sięgnąć 3000$. Koszt takiego ubezpieczenia to 100$.

 

Zobacz także: Transport i wysyłka auta z USA