Maszyny, Kampery i inne sprzęty specjalistyczne z USA – Import z USA

Maszyny, Kampery i inne sprzęty specjalistyczne z USA – Import z USA

 

Stany Zjednoczone to nie tylko samochody sportowe, Vany i pickup-y. Jest to na tyle duży i odmienny rynek że znaleść tam można praktycznie wszystko. Od busów po łodzie, maszyny budowlane , kampery , koparki , straże pożarne czy nawet autobusy szkolne. Zaletą stanów jest napewno to, że można tam znaleść wiele „wynalazków”, których nie jesteśmy w stanie znaleść w europie. Jednak nie zawsze jest to tanie. Pojazdy specjalistyczne i ponadgabarytowe ze względu na swoje wymiary najczęściej nie mieszczą się do tradycyjnego kontenera, w którym przewożone są samochody osobowe. Wiąże się to z większymi kosztami. 

Maszyny, Kampery i inne sprzęty specjalistyczne z USA


Transport RORO – 
Maszyny, Kampery i inne sprzęty specjalistyczne z USA

 

Transport z którego trzeba skorzystać w niestandardowych sytuacjach jest RORO. Jest to transport tzw. toczony co oznacza, że pojazd/ maszyna wjeżdża o własnych siłach na statek. W taki sposób możemy wysłać niemalże wszystko kwestią jest jedynie odpowiednie ewentualne przygotowanie np. wózek w przypadku dużej łodzi. Transport RORO niestety jest droższy od standardowego miejsca w kontenerze co nie powinno nikogo dziwić. W zależności od wielkości transportowanego pojazdu/ maszyny jest to koszt rzędu od 2000  $ do nawet 8000 $. Do tego często dochodzi transport lądowy na terenie USA i Polski, który także nie należy do najtańszych.

 

Ze względu na specyfikę każdy pojazd jest wyceniany indywidualnie po określeniu dokładnych wymiarów i wagi transportowanego pojazdu.

 

5/5 - (1 vote)