Auta Nowe

Nowe auta z USA czy to ma sens? Wiele osób zadaje nam to pytanie. Owszem sens zakupu takiego auta jest, jednak nie w każdym wypadku.

W USA w salonach znajdziemy wiele aut dostępnych zarówno u nas w Europie. Tutaj muszę być szczery, nie ma na co liczyć, że auto z salonu w USA będzie tańsze niż jego salonowy odpowiednik w Polsce. Ceny prezentowane przez dealerów, nie dość, że są cenami netto, to również są to ceny sugerowane (MSRP) które nie koniecznie mają odzwierciedlenie w sprzedaży.

Rozważmy jednak przypadek gdy chcemy kupić nowe auto z salonu w USA i jest ono niedostępne w Polsce. Ciężko teraz porównywać czy ma to ekonomiczny sens. Nie mamy do czego porównać, bo takie auto jest u nas niedostępne.

Jeżeli chodzi o cenę MSRP to przy autach bardzo popularnych, takich jak przykładowo Ford F-150 Raptor, jest ona nieadekwatna do ceny w salonie. Za takie auto zapłacimy nawet 10% więcej jeżeli kupimy je od dealera danej marki.

Salony oficjalnie nie sprzedają aut nowych na eksport. Należy więc od takiego auta naliczyć i opłacić podatek stanowy, prowizję dealera, która zwykle nie jest wliczona w cenę. Takie auto dopiero można transportować do Europy.

W Europie czeka nas kolejna porcja podatków. Przy aucie do 2 litrów pojemności silnika jest to ok. 40%, powyżej 2 litr blisko 60% to opłaty celno-skarbowe. Należy wziąć to pod uwagę wybierając auto i sprawdzić czy nasz budżet pozwoli na zakup takiego pojazdu.

Najczęściej wybieranymi nowymi autami w USA są pojazdy nieoferowane w Europie lub w wersjach silnikowych nie dostępnych na naszym kontynencie. Większość pojazdów na Stany Zjednoczone produkowane jest w odmianach benzynowych. Niestety w Europie aktualnie jest trend na sprzedaż dużych SUV-ów w wersji diesel, a nie wszystkim to pasuje. W takim wypadku warto rozważyć pojazd nowy z salonu w USA.

 

Oferta nowych VANów z USA

Sprawdź !

nowy van z usa

Zobacz: Jak zarejestrować auto z USA