Wysyłka auta USA

wysyłka auta w kontenerzeTransport auta (lub innego pojazdu) z USA do Europy, to złożony proces logistyczny. Składa się na to mnóstwo małych rzeczy, które trzeba wykonać. Często klient zamawiający auto, nie zdaje sobie z nich sprawy.

Niektóre firmy podają, że transport trwa około 4 tygodni. Jest to termin wykonalny, ale bardzo mało prawdopodobny. Aby się wyrobić w takim terminie wszystko idealnie i płynnie musiałoby się potoczyć, a wiadomo, że rzadko tak wychodzi. Holownik musi stać już na aukcji i na niej czekać, akurat musi być wolne miejsce w kontenerze i statek gotowy do wypłynięcia.

Standardowo średni czas transportu to ok. 6-8 tygodni i trzeba się liczyć z takim terminem dostawy auta pod dom. Ze wschodniego wybrzeża czas ten będzie trochę krótszy, zaś z dalekiego zachodu transport może trwać nawet ponad 8 tygodni. Spowodowane jest to tym że z Los Angeles statek płynie blisko miesiąc[/vc_mad_info_list_services]

  • Co składa się na cały proces transportu ? 

    Po zakupie i opłaceniu Auta trzeba zlecić jego odbiór i przetransportować je do najbliższego terminala. Często auto stoi gdzieś w środku kraju i do najbliższego portu ma setki mil. Kiedy auto trafi na miejsce muszą zostać skompletowane dokumenty potrzebne do odprawy celnej. Najważniejszym dokumentem jest tytuł własności bez którego nie można nic zrobić. Zdarza się że dokument nie zostanie dostarczony do portu razem z autem i w takim wypadku trzeba czekać aż zostanie dosłany. Przy dużym natężeniu, niskim dolarze terminale są zasypane autami. Wtedy opóźnienia mogą sięgać nawet kilkunastu tygodni. Kiedy przychodzi nasza kolej auto jest pakowane (zazwyczaj z 2 innymi autami) do kontenera. Kontener przechodzi odprawę celną i może zostać załadowany na statek.

  • Po stronie Europejskiej.

    Kiedy statek dopłynie do Europy kontener z naszym zostaje odebrany przez agencje celną, która rozpakuje auto i przygotuje do odprawy celnej. W tym momencie klient dostaje od nas do podpisania pełnomocnictwo, które my składamy w jego imieniu. Następnie zostaje nam czekać. Procedura clenia trwa od kilku dni do 2 -3 tygodni. W zależności od tego jak duże jest natężenie. Po wystawieniu kompletu dokumentów dostajemy faktury do opłacenia które są przesyłane do klienta. Po ich opłaceniu organizujemy transport do Polski.

 

Po wszystkim auto trafia do klienta z kompletem dokumentów. Zostaje nam tylko do zrobienia:

  • Akcyza
  • Przegląd techniczny
  • Rejestracja auta

wysyłka auta w kontenerze