Duże VANy dostępne tylko w USA – rynek aut Bezwypadkowych

Duże VANy dostępne tylko w USA – rynek aut Bezwypadkowych

Kiedy myślimy o amerykańskiej motoryzacji pierwsze co nasuwa się na myśl, to sportowe auta z dużymi silnikami , a drugi to duże auta takie jak VANy czy Pick-upy także z dużymi silnikami. Popularnymi autami importowanymi z USA są mini VANy . Szczególnie te niedostępne w Europie. Są one tak pożądane, ponieważ na rynku Europejskim nie ma żadnego odpowiednika auta wielkości-owo odpowiadającym mini VAN-om z rynku amerykańskiego. Mowa tu szczególnie o trzech najbardziej popularnych modelach. Mianowicie Chrysler Pacifica, Honda Odyssey i Toyota Sienna. Także popularnymi VANami ze stanów , stojących na czołówce ilości sztuk sprowadzanych do Polski jest Chrysler Town&Country i Dodge Caravan. 99% samochodów importowanych z USA jest uszkodzonych. Dlatego jeśli chcemy się cieszyć samochodem bezwypadkowym najczęściej jesteśmy skazaniu na import auta na zamówienie. Trzeba się liczyć z tym, że samochód bezwypadkowy będzie droższy niż samochody rozbite dostępne w ofercie polskich handlarzy.

Chcąc kupić auto bezwypadkowe z USA mamy do wyboru znalezienie auta u dealera w stanach lub wybranie auta z aukcji Manheim. Aukcje Manheim są to aukcję z autami po leasingowymi i skonfiskowanymi przez banki. Przed zakupem auta trzeba zrobić CARFAX aby się upewnić , że auto napewno nie miało w przeszłości żadnych przygód. Stany pod tym względem są piękne, ponieważ każda najmniejsza szkoda jest raportowana właśnie w tym raporcie. Mamy w nim także zapisane przebiegi za każdym razem gdy auto miało przegląd. Dlatego kupując w Stanach wiesz w 100 % co kupujesz – nie ma żadnych niespodzianek. Niestety w Europie nie ma tak rozwiniętego raportowania szkód czy przebiegów i nigdy do końca nie wiesz co kupiłeś. Ale wróćmy do dzisiejszego tematu czyli Duże VANy dostępne tylko w USA.

Duże VANy dostępne tylko w USA – Chrysler Pacifica

Jednym z ładniejszych VAN-ów jest Chrysler Pacifica, która otrzymała w tym roku nagrodę za rodzinne auto roku. Auto dostępne w wersji spalinowej i hybrydy plug-in. Silnik 3,6 l. Za bezwypadkowy egzemplarz w podstawowej wersji LX trzeba zapłacić ok. 15 900 $ – jak widać na raporcie poniżej auta w tej wersji z większym przebiegiem sprzedawały się nawet po 13, 700 $. Za to najwyższa wersja LIMITED to koszt rzędu ok. 26,700 $

Duże VANy dostępne tylko w USA – Honda Odyssey

Toyota odyssey

Wersja po liftingu jest znacznie ładniejsza niż poprzedni model. Honda cieszy się także większą niezawodnością i jakością wykonania niż Chrysler . Mini VAN od Hondy jest 7 osobowy i dostępny jest w 7 wersjach wyposażenia . Przy czym za bezwypadkową wersje podstawową trzeba zapłacić średnio 16,400 $, a za wersje ELITE ok. 35 000 $. 

MMR Honda Odyssey

Duże VANy dostępne tylko w USA – Toyota Sienna

toyota sienna bezwypadkowa z usa

Toyota Sienna czyli auto, które słynie z niezawodności także przeszło niedawno face lifting. 7 osobowy VAN w bardzo wysokiej jakości wykonania. Samochód dostępny w 5 wersjach wyposażenia , przy czym podstawową wersje można nabyć w granicach 18,450 $ a za wersje LIMITED trzeba średnio zapłacić 30,700 $. Oczywiście wszystkie podane ceny są cenami średnimi. Ostateczna cena jest uzależniona od przebiegu auta i często jego koloru np. samochody białe są droższe.

 

 

 

Trzy wyżej wymieniane VANy to klasyki i klienci jeśli szukają rodzinnego auta 7 osobowego – zakup rozważają pomiędzy właśnie tymi trzema autami. Na naszej liście mógłby się także znaleść Chrysler Town&Country i Dodge Caravan. Jednak Town& Country ustąpił miejsca nowej pacifice i nie jest już dostępny w sprzedaży od 2017 roku. Dodge Caravan jest natomiast dostępny, za bezwypadkowe auto trzeba zapłacić ok. 12 – 15 tys $ w zależności od wersji wyposażenia. Wygląd Dodga Caravana jest niezmieniony od lat.

bezwypadkowy dodge caravan

Dokumenty potrzebne do rejestracji auta z USA

Zostaw ocenę
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked