Nowe 7 osobowe koreańskie SUV-y Hyundai Palisade & KIA Telluride

Nowe 7 osobowe koreańskie SUV-y Hyundai Palisade & KIA Telluride

Hyundai i KIA dwa koreańskie koncerny wypuszczają na rynek amerykański, ogromne 7-osobowe SUVy. Oby dwa auta są porównywane pod wieloma względami do Cadillaca , Mercedesa czy BMW. Jednak Koreańczyką nie chodziło o to, aby ich auta konkurowały z Niemickim BMW czy Mercedesem. Głównym zamysłem było stworzenie dużego, komfortowego, dobrego i taniego (jak na swoją klasę ) SUVa. Auta dostępne są w podstawowej wersji od 35 tys $

Hyundai Palisade

Pięcio, sześcio lub siedmioosobowy SUV. Napęd na tylną oś lub na dwie osie, przy dopłacie 1700 $. W środku oba auta bardzo do siebie zbliżone. Wykończenie w środku na najwyższym poziomie. Zegary w Hyundaiu są kompletne i elektroniczne. Pod maską V6 o pojemności 3,8 l generujące moc 295 KM. Auto mimo swoich ogromnych rozmiarów prowadzi się niesamowicie komfortowo. Osoby mające styczność z autem są zaskoczone , że hyundai stworzył tak dobre , luksusowe i ładne auto. Hyundaia prowadzi się zarówno dobrze jak Mercedesa GLE (oba auta bez pneumatyki).

Zarówno pod względem estetycznym jak i użytkowym auto jest oceniane bardzo wysoko. Świetnie może się sprawdzić dla tych, którzy nie lubią aut typu VAN , ale potrzebują dużego rodzinnego auta.

Hyundai Palisade auta z usa

Wymiary auta: 4980 mm długości, 1975 mm szerokości i 1750 mm wysokości

hyundai_palisade

KIA Telluride

Wykończenie i jakość materiałów w bardzo wysokim standardzie.  Na zewnątrz diametralnie inny od Hyundaia. Większość uważa , że Hyundai jest o wiele ładniejszy od KIA. Mimo tego, że auta z zewnątrz są od siebie diametralnie inne, to uważam , że KIA także może mieć swoich zwolenników , którym spodoba się taki design.

Konsola środkowa i centralna zupełnie inaczej rozwiązana niż w Hyundaiu. Gdy wsiadamy do KIA Telluride widzimy imitację drewna na konsoli środkowej, która wyszła Koreańczyką bardzo dobrze. Zegary w  tym samym stylu jednak zupełnie inne zastosowanie. Zegar i wyświetlacz zamontowane oddzielnie , a nie tak jak w Hyundaiu kompletnie. Kiedy włączamy kierunek uaktywniamy kamerę , która na zegarach pokazuje pas na, który chcemy zjechać dzięki czemu widzimy czy coś obok nas jedzie ( w Hyundaiu także mamy tą opcje ).

Pod maską dokładnie ten sam silnik V6 o pojemności 3,6l.

2019-Kia-Telluride-w środku

 

Hyundai Palisade & KIA Telluride

Jak widać bryły auta są niemal identyczne. Tak samo jak parametry techniczne. Wnętrze także bardzo do siebie zbliżone. Jedyna rzecz jaka różni te dwa modele, to wygląd zewnętrzny , który z kolei kosmicznie się od siebie różni.

 

Kia Telluride & Hyundai Palisade

Zwolnienie z akcyzy na samochody hybrydowe

5/5 - (1 vote)
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked