Małe tablice dla aut z USA i Japonii. Będą wysokie kary !

Małe tablice dla aut z USA i Japonii. Będą wysokie kary !

W lipcu 2018 roku poinformowaliśmy o tym, że wprowadzone zostały pewne udogodnienia dla kierowców mających auto z USA. Ponieważ dużo modeli importowanych z USA mają mniejsze miejsca na tablice rejestracyjną wiązało się, to z pewnymi problemami. Na przeciw temu wprowadzono pewne udogodnienie jakim są małe tablice dla pojazdów z USA, w których nie ma miejsca na standardową tablicę. Niestety niedługo później można było zauważyć, że kierowcy nadużywają tego udogodnienia. Z opcji małych tablic zaczęli korzystać kierowcy nieuprawnieni do tego. Policja w związku z tym zapowiada walkę z procederem i zapowiada duże kary. 

Policja zapowiedziała, że Ci którzy zamówili małą tablicę w wydziale komunikacji , a nie mieli ku temu podstaw będą im odbierane dowody rejestracyjne. Ze statystyk wynika, że co miesiąc wydawanych jest tysiąc małych tablic. Gdy odbieramy tablice trzeba zadeklarować, że jest się posiadaczem auta, które ma przystosowane na nią miejsce. Jednak wiele osób zaczęło składać oświadczenia, które są niezgodne z prawdą, a już samo to podlega karze. 


 

Policja zamierza wyłapywać nieuczciwych kierowców i będzie zatrzymywać dowody rejestracyjne. Kolejną karą jaka czeka nieudczciwych kierowców to mandat 500 zł.

Według danych po Polskich drogach jeździ 7 tys samochodów z małymi tablicami z czego duża część z nich jest przystosowana do posiadania standardowej tablicy. Małe tablice stały się sposobem na wyróżnienie się z tłumu, nawet za cenę złożenia fałszywego oświadczenia w urzędzie.

 

Raport CARFAX – Dlaczego warto zainwestować ?

 

 

1/5 - (1 vote)
Tags:
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked