Rok produkcji | Rok modelowy – a rzeczywista data rejestracji

Rok produkcji | Rok modelowy – a rzeczywista data rejestracji

Wiele osób pyta nas dlaczego w opisie aukcji jest inny rocznik auta niż rzeczywisty rok produkcji na tabliczce znamionowej. Pojawia się więc pytanie kiedy właściwie zostało wyprodukowane auto?

 

Rok podany w opisie aukcji ten który widzimy w tytule aukcji to rok modelowy auta. W USA przyjęte jest że producenci sprzedają nowy rok modelowy jeszcze w roku poprzednim. Dla przykładu auto z 2019 roku można nabyć już w czerwcu 2018 roku. W takim wypadku auto jest modelowo z 2019 roku jednak na tabliczce znamionowej,która znajduje sie na drzwiach kierowcy bądź na słupku widnieje rok 2018.

W stanach posługuje się rocznikami modelowymi i rok produkcji nie ma tak dużego znaczenia. Inaczej jest w Polsce. Kupując auto z USA modelowo rok 2019 wyprodukowany w 2018 roku podczas pierwszego przeglądu diagnosta na stacji najprawdopodobniej wpisze datę z wklejki.

Podsumowując:

Kupując auto z danego roku modelowego mamy do 50 % szans że zostało ona wyprodukowane w roku poprzednim. Dokładną datę pierwszej rejestracji takiego pojazdu czyli moment od którego było ono rzeczywiście użytkowane możemy uzyskać dzięki płatnemu raportowi CARFAX, który zawsze zalecamy wykonać.

 

Opłaty aukcyjne – Aukcje Copart GRUPA ABRAMCZYK

3.5/5 - (2 votes)