Cadillac Escalade 2021 – nowa odsłona amerykańskiego klasyka

Cadillac Escalade 2021 – nowa odsłona amerykańskiego klasyka

General Motors pokazał nam nowego Cadillaca Escalade. Auto w dalszym ciągu bryłą przypomina Chevroleta Tahoe, Suburbana czy GMC Yukon. Z zewnątrz deasign jest charkterystyczny dla marki. Zmieniły się jedynie detale. Natomiast w środku zmian mamy znacznie więcej. Zarówno design jak i zaawansowanie techniczne sprawia, że auto według opini producenta jest najbardziej luksusowym SUV-em w historii.

Auto produkowane w Texsasie będzie zapewniało więcej mocy, więcej miejsca oraz więcej luksusu. Auto będzie dostępne w sprzedaży latem 2021 roku.

W środku – Cadillac Escalade 2021

Pierwsze co rzuca się w oczu jest wyświetlacz na desce rozdzielczej o łącznej wielkości 38 cali w tym 7,2 calowy dotykowy ekran po lewej stronie. 14,2 calowy ekran za kierownicą ( prędkościomierz), oraz 16,9 calowy ekran do sterowanie systemem informacyjno-rozrywkowym. Dzięki temu że ekrany wykorzystują najnowszą technologie OLED , gęstość pikseli jest dwukrotnie większa niż w telewizorach 4 K. Do tego kilka technologi wizualnych wspomagających kierowcę z czego jedną z ciekawszych jest system nawigacji z rozszerzoną rzeczywistością , który dzięki kamerą w czasie rzeczywistym wyświetla ulice z różnymi nakładkami. Co do kamer są ona zamontowane w okół auta praktycznie wszędzie gdzie tylko się dało. Daje to możliwość podglądu auta z lotu ptaka.

Standardowo Escalade będzie miał wbudowane 19 głośników , jednak za dopłatą istnieje możliwość zamontowania aż 36 głośników plus trzy wzmacniacze.

Dzięki głośnikom i mikrofonom ułatwiona jest komunikacja między pasażerami. Ten system jest dostępny także w mini vanach.

 

Na zewnątrz – Cadillac Escalade 2021

Gdy spojrzymy na auto z boku nie widać znaczących różnic natomiast zarówno przód jak i tył mogą się pochwalić nowym designem. Między innymi zmieniony został grill, który przypomina wielką kratkowaną tarczę. Do tego krótkie i poziome reflektory w połączeniu z elementem stylistycznym w postaci pionowych świateł, które stały się już znakiem rozpoznawalnym marki. Z tyłu natomiast mamy długie pionowe światła oraz podwójną obudowę wydechów , której wcześniej nie było. Auto jest o 7 cali większe niż poprzedni model z 2020 roku.

 

Napęd – 2021 Cadillac Escalade wyposażenie

Cadillac Escalade jest napędzany przez 6,2 litrowy silnik V8. Silnik ten ma najnowszą technologie dezaktywacji cylindrów , dzięki czemu może pracować na mniej niż ośmiu podczas jazdy co przyczynia się do oszczędności paliwa. Po raz pierwszy Escalade będzie dostępny w opcji 3,0l diesla V6. Turbodiesel o mocy 277 KM został zaprojektowany z naciskiem na wydajność. Oba warianty są wyposażone w 10 stopniową automatyczną skrzynie biegów.

System bezpieczeństwa – 2021 Cadillac Escalade

Systemy bezpieczeństwa i asystent kierowcy jest wyposażony w system ostrzegania przed kolizją, automatyczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych, asystenta utrzymania pasa ruchu oraz ostrzeżenie o przeszkodzie parkowania z przodu i z tyłu. Najnowsza wersja Super Cruise częściowo zautomatyzowanego systemu jazdy , który może automatycznie hamować i zmieniać pasy po wciśnięciu kierunku na autostradzie , podczas gdy ręce kierowcy nie dotykają kierownicy.

 Najlepsze 8 osobowe auta w 2020 roku

Zostaw ocenę
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked