Elektryczny Mercedes B klasa – import bezwypadkowego auta z USA

Elektryczny Mercedes B klasa – import bezwypadkowego auta z USA

Był wpis o elektrycznym Fiacie 500e , teraz przyszedł czas na Elektrycznego Mercedesa B klasę. W Europie, a tym samym w Polsce elektrycznych Mercedesów jest bardzo mała ilość. W całej Polsce są cztery elektryczne Mercedesy na sprzedaż z czego dwa są nasze z importu z USA. Auto jest zbudowane na pod zespołach Tesli . Cały układ napędowy jak i bateria to nic innego jak Tesla. Za to w środku auto jest 100% Mercedesem. Samochód zbudowany na pod zespołach Tesli złożony przez Mercedesa daje nam auto, które jest bezawaryjnym samochodem, wykonanym w najwyższej jakości jakie obecnie mamy na rynku w tych pieniądzach. Auto dzięki baterii 30 kWh przejeżdża ok 180 km co czyni go tym samym samochodem numer jeden na jazdy po mieście.

Zacznijmy od tego za ile możemy nabyć taki samochód w stanach. Auto, które kupiliśmy jest z 2015 roku z przebiegiem 26,678 mi. W aucie żaden element nie była malowany – lakier jest w 100 % oryginalny, a auto nigdy nie miało nawet najmniejszej kolizji. Samochód wraz z prowizją dla aukcji kosztował nas 13 675 $ . W tamtym okresie kupowaliśmy dolara po 3,84 co daje nam za sam samochód ok. 52 512 zł. Aby samochód znalazł się w Europie musieliśmy go doholować do portu i wysłać w kontenerze. Auto płynęło z Los Angeles, a wszystkie koszty związane z wysyłką auta zamknęły się w 1800 $ ( 6912 zł ).

Elektryczny Mercedes B klasa – Opłaty w Niemczech

Kolejnymi opłatami jakie musieliśmy ponieść to cło w Niemczech, które wynosi 10 %. Łącznie razem z kosztem agencji celnej wyszło ok. 7500 zł 

Holowanie do Polski 1500 zł i mamy auto pod domem w kwocie 68 424 zł . W aucie pozostało wymienić lampy. Mercedes ma lampy LED-owe co wiąże się z kosztem przeróbki ok. 1000 zł. Przegląd ok. 100 zł i samochód jest gotowy do rejestracji . 

Przed sprzedażą zaprowadziliśmy jeszcze auto na myjnie co kosztowało 100 zł . Łącznie samochód wyniósł nas 69 624 zł netto. Za samochód, który jest w idealnym stanie z tym przebiegiem cena rynkowa to ok. 80 tys netto. Także importując samemu auto z USA możemy zarobić ok. 10 tys zł ( lub zaoszczędzić )

Rok modelowy, a rok produkcji

Zostaw ocenę
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked