Ile kosztuje auto z USA? – sprawdzamy ceny aut na aukcjach

Ile kosztuje auto z USA? – sprawdzamy ceny aut na aukcjach

Ile kosztuje auto z USA, często słyszymy to pytanie. Dziennie licytowane są tysiące takich aut. Trudno byłoby oglądać każdą aukcję i sprawdzać w jakiej kwocie sprzedał się dany pojazd. Po zakończonej aukcji nie ma możliwości podglądu ceny sprzedaży na stronach domów aukcyjnych. Mamy sposoby aby to sprawdzić i dzisiaj się nimi podzielimy. Są źródła darmowe oraz płatne.

Własna baza sprzedanych aut.

Jako jedyni w Polsce prowadzimy bazę sprzedanych aut w USA. Można ją znaleźć pod linkiem samochodyzusa.info. Jest to miejsce gdzie możemy sprawdzić za ile sprzedało się auto które nas interesuje. Aut są tysiące i jest w czym wybierać. Auta posortowane są wg. modeli i marek, aby łatwiej było znaleźć interesujący nas pojazd. Większość pojazdu które się tam znajduje pochodzi z aukcji IAAI i były obserwowane na żywo. Więc jest to cena transakcyjna bez uwzględnienia prowizji aukcyjnej. Auta które zostały wylicytowane ale ich oferty nie zostały zatwierdzone nie są brane pod uwagę.

Bezpłatne narzędzie.

Rosjanie, jako specjaliści od wszelkiego rodzaju działań internetowych udostępniają potężną bazę aut sprzedany na aukcjach IAAI oraz Copart. Można tam znaleźć auta z rocznika 2011+. Auta starsze pojawiają się zdecydowanie rzadziej niż pojazdy z nowszych roczników. Dzięki temu rozwiązaniu, nie tylko sprawdzimy cenę za jaką sprzedało się dane auto, ale również dostaniemy informację czy wskazanego auta nie było wcześniej na innych licytacjach. Kiedy auto nie osiągnie ceny minimalnej na aukcji też będzie odnotowane taka informacja. Stronę można znaleźć pod adresem www.autoastat.com.

Płatne rozwiązanie.

Tym razem Amerykanie. Stworzyli komercyjne rozwiązanie. Również można znaleźć tam auta z aukcji IAAI oraz Copart. Jednak za sprawdzenia trzeba zapłacić. Plany abonamentowe zaczynają się od 15$ za 50 aut. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest opcja, że przy każdym aucie pojawia nam się informacją w jakim przedziale sprzedawały się podobne auta. Jest to bardzo istotna informacja dla kupującego auto z USA. Link do strony www.autoauction.io

Przez pewien czas można było również używać serwisu poctra.com. Ale od kilku tygodni nie są wyświetlane tam ceny aukcyjne. Można użyć tego narzędzia do sprawdzenia czy auto nie było sprzedane na innej aukcji i nie wyglądało inaczej.

Należy pamiętać że w większości przypadku podane ceny są cenami na aukcjach. Niejednokrotnie auta nie osiągają cen minimalnych i negocjacje ze sprzedającym prowadzone są po aukcji. Niestety tego serwisy nie uwzględniają, bo nie jest to jawne. Negocjacje widoczne są tylko dla kupującego.

Sprawdź również Nowe auto z USA – procedura importu

Zostaw ocenę
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked