Jak wybrać firmę importującą auta z USA

W ostatnim czasie zauważyliśmy wysyp firm importujących auta z USA. Codziennie powstają kolejne nowe firmy. I jak w tym wszystkim wybrać firmę, która nas nie oszuka, wie co robi i ma wiedzę jakie auta można, a jakich nie powinno się kupować.

Importujemy od 20 lat , ale nie jesteśmy jedyną firmą, która jest od X lat na rynku. Szczególnie w ostatnim roku firm importujących auta z USA wyskakuje jak grzyby po deszczu. Każdy kto sprowadził sobie 2-3 auta nazywa się importerem i zaczyna się tym trudnić. Przy wyborze firmy importującej warto zrobić małe dochodzenie i sprawdzić ile dana firma istnieje. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że firma będąca 10 lat na rynku ogłosi bankructwo po przelaniu pieniędzy na konto. Przy firmach istniejących kilka miesięcy nie mamy tej pewności.

Czasem kupując samochód przelewamy duże kwoty do końca nie wiemy gdzie i komu. Słyszeliśmy jakiś czas temu o sytuacji że klient zapłacił za auto na aukcję po czym firma która to auto kupiła przestała od niego odbierać telefony. To, że wpłacasz pieniądze bezpośrednio na aukcję o niczym nie świadczy. Pieniądze mogą zostać rozliczone na inne zobowiązania nieuczciwego importera.

Kolejnym argumentem za tym, że warto wybierać firmy istniejące od lat na rynku jest to, że firmy takie już wiedzą co robią. Najczęściej już mają swoje błędy za sobą przerobione – na sobie. Firmy takie wiedzą co robią i są w stanie profesjonalnie cię obsłużyć czego nie można powiedzieć o tych początkujących, które dopiero uczą się na klientach.

Jak wybrać firmę importującą auta z USA ?

Przy imporcie z USA można natknąć się na wiele niebezpieczeństw, o których początkujący „importer” nie ma pojęcia.

Niech cena za pośrednictwo nie będzie jedynym kryterium dla którego decydujesz się właśnie na tą firmę.

Pierwszym pytaniem jakie słyszymy od klienta to „ Jaka jest nasza prowizja” Nasza prowizja to ułamek całkowitych kosztów jakie trzeba ponieść przy imporcie. Co z tego, że będziemy mieć prowizję 100 $ , jak będziemy mieć po zawyżane inne koszta? Rozpatruj całkowite koszta, a nie tylko prowizję. 

Przy wyborze importera porównaj kilka ofert i zwróć uwagę czy wszystkie koszta są rozpisane. Często firmy importujące nie uwzględniają takich kosztów jak przelew do USA czy kosztów wysyłki dokumentów. Podają cenę w Polsce „na gotowo” bez wyliczonej akcyzy, która przy większych silnikach ma znaczący wpływ na końcową cenę. Zdarzają się też importerzy, którzy doliczają tzw. broker fee co świadczy o tym , że nie mają swojej licencji tylko korzystają z pośrednika.

Na koniec warto sprawdzić czy firma ma opinie w internecie i czy są one pozytywne czy nie koniecznie. Najprościej i najbardziej uczciwe są te na Google i Facebooku.

Od czego nie płacimy akcyzy ? Pojazdy zwolnione z opłaty akcyzy

Zostaw ocenę
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked