On approval i Pure sale – COPART?

On approval i Pure sale – COPART?

Na Copart można znaleść informację o statusie sprzedaży auta. On approval bądź Pure sale. Tłumacząc to dosłownie z angielskiego oznacza to „na zatwierdzenie” bądź „czysta sprzedaż”. W praktyce jeśli znaleźliśmy auto ze statusem on approval to znaczy, że auto nie osiągnęło ceny minimalnej sprzedawcy. Po wygranej aukcji jeśli próg sprzedawcy nie został osiągnięty najczęściej dochodzi do tego, że dostajemy od sprzedającego informację ile chce za auto. My możemy przystać na to i zaakceptować jego ofertę bądź złożyć kontrofertę.  

W przypadku kiedy status jest Pure Sale oznacza to , że samochód nie ma ceny minimalnej. Za ile zostanie wylicytowany za tyle zostanie sprzedany. Jeśli uda nam się kupić takie auto jest ono automatycznie przepisywane do naszego konta. 

On approval i Pure sale - COPART?

Jak jest na aukcjach IAAI ?

Na IaaI działa to trochę inaczej. Auto wisi w oczekujących i czeka na zatwierdzenie. Jeśli zostanie zatwierdzony to jest przepisany do konta. Jeśli sprzedawca nie chce sprzedać auta za kwotę w jakiej je wylicytowaliśmy, auto zostaje z naszego konta wyrzucone . W takim przypadku można dzwonić na aukcję i dowiadywać się jaka jest minimalna cena sprzedawcy. Jeśli ją akceptujemy to auto zostanie przepisane do konta. Na aukcjach IAAI nie ma podanej informacji jaki status ma auto. Dowiadujemy się o tym po rozstrzygniętej licytacji. 

 

Jak liczy się Akcyzę , Cło i VAT – GRUPA ABRAMCZYK

Zostaw ocenę
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked