Rok modelowy, a rok produkcji

Rok modelowy, a rok produkcji

Wiele osób się dziwi , że kupuje auto na aukcji opisane jako np. 2017 , a przy rejestracji diagnosta wpisuje 2016. Jest to typowe w autach z USA, a dziś wyjaśnimy dlaczego tak się dzieje. W stanach rozróżnia się rok modelowy i rok produkcji. Spowodowane jest to tym, że w USA działa to trochę inaczej niż w Europie. Amerykanie nie mają niczego takiego jak wyprzedaż rocznika. Za to sprzedają w połowie 2019 roku auta modelowo z roku 2020. I mimo, że model jest z 2020 roku , to został on wyprodukowany 2019 roku co jest wpisane na wklejce pojazdu. Taki pojazd mimo, że wszędzie jest jako 2020 , to u nas w Polsce zostanie zarejestrowany jako 2019 , ponieważ na stacji diagnostycznej brany jest rok z wklejki czyli rok produkcji auta.

Nie jest też tak, że wszystkie samochody tak mają. Są także auta, które zostały wyprodukowane w roku, w którym są oferowane na sprzedaż. Także dla tych dla których ma to znaczenie warto patrzeć na wklejki aby nie być zaskoczonym podczas rejestracji auta.

Sa także przypadki w których samochody są sprzedane i zarejestrowane w USA w roku modelowym, ale mają na wklejce datę zjechania z taśmy produkcyjnej z poprzedniego roku. I to właśnie ta data zostanie wpisana na pierwszym przeglądzie auta przez diagnostę jako data produkcji mimo, że mamy auto sprzedane i zarejestrowane w roku modelowym.

 

MV-907a zastaw na aucie problem z eksportem i leasingiem

Zostaw ocenę
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked