Transport Auta z USA- jak to wygląda ?

Przy transporcie auta z USA pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić, to oczywiście zakup auta. Nie ma znaczenia czy kupujemy pojazd od osoby prywatnej czy od firmy trzeba będzie go odebrać i dostarczyć do portu. Trudność z autami od osób prywatnych może pojawić się kiedy lora nie będzie mogła wjechać w miejsce gdzie stoi auto. Na przykład kiedy osoba mieszka na jakimś małym osiedlu albo w mieście lora nie wjedzie i trzeba będzie szukać małego holownika. W takim wypodku zapłacimy więcej za holowanie auta. Kiedy auto dojedzie do port trzeba zarezerwować miejsce w kontenerze. Aby wysłać auto firma wysyłkowa potrzebuje TITLE i Bill of Sale– czyli fakturę za auto. Bez tych dokumentów nie wyślemy auta. Kiedy mamy już wszystkie potrzebne dokumenty czekamy w kolejce na booking. Po zapakowaniu dostajemy fakturę. Jeśli nie opłacimy faktury firmie wysyłkowej nie dostaniemy zwolnienia, a to skutkuje tym że nie będziemy mogli oclić auta.

Procedura w Europie

Kiedy auto dopłynie zostanie rozpakowane przez agencje, do której zaadresowaliśmy kontener to musimy wysłać pełnomocnictwo potrzebne do oclenia. Proces clenia jest różny i zalezy od wielu czynników. Często zdarza się że celnicy zażyczą sobie dodatkowe dokumenty, które trzeba dostarczyć.

Po drodze może pojawić się wiele problemów zaczynając od braku titla na aukcji, poprzez bardzo długi czas oczekiwania na załadunek, Mimo opłaceniu faktur często auto nie zostaje zwolnione, procedura clenia czasem wydłuża się do 2 miesięcy, a celnicy każą dostarczać coraz to nowe dokumenty (oczywiście po niemiecku) bo w innym wypadku nie oclą auta. Dlatego aby uniknąć wielu zmartwień po drodze i spać spokojnie wiele osób woli zlecić to firmie importującej auta z USA, która zajmie się wszystkim od A do Z.

Zostaw ocenę
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked