Na co uważać przy kupnie auta z USA

Na co uważać przy kupnie auta z USA

 

Dla wielu zakup auta w USA może wydawać się łatwy. Założenie konta na IAAI bądź na copart. Następnie wylicytowanie i transport do Polski. Jedak nie zawsze to takie łatwe jest do końca a między innymi dlatego że po drodzę możemy napotkać wiele trudności. Jednak dziś opiszemy rzeczy na które trzeba wybitnie uważać podczas wybierania auta na licytacji.

Po pierwsze trzeba dobrze sprawdzić auto ! Dużo jest osób które myślą że kupią przyrysowane auto za pół ceny. I owszem to jest możliwe tylko gdy auto przyjeżdża już do Polski na plac można załamać ręce bo coś co na zdjęciach wyglądało do szpachlowania w rzeczywistości okazuje się że jest do złomowania.

Gdy zaczynaliśmy naszą przygodę z importem ( wiele lat temu) klient kupił sobie porsche i chciał abyśmy wysłali je do polski. Kiedy pojechaliśmy odebrać auto, samochód był zespawany z 3 różnych aut. Nadawał się do złomowania. Jednak to nie są pojedyncze przypadki. W Ameryce jest mnóstwo handlarzy którzy kupują mocno rozbite auta, szpachlują i wystawiają na aukcje jako lekko uszkodzone. Dlatego zawsze zachęcamy wybierać auta konkretnie uderzone!

Zawsze zachęcamy kupować auta ubezpieczeniowe, ponieważ są one pewniejsze niż auta które nie wiadomo kto sprzedaje.

Dokumenty

W ostatnim czasie dzwonią do nas klienci i widzimy wiele tematów na forach odnośnie tego że „Pani w urzędzie nie chce mi zarejestrować auta” No przyczyna jest jedna i oczywista w titlu jest informacja not registrale bądź certyfikat of destruction. Ostatnio zgłosił się do nas Pan, który miał title Salvage not registrable. Przy czy title salvage bez problemu można zarejestrować w polsce, ale z dopiskiem (bez prawa rejestracji) już trudniej. Pan auto już naprawił i był lekko załamany. Dlatego ostrzegamy przed sprawdzaniem dokumentów przed zakupem.

Jako że jesteśmy partnerem logistycznym importu aut z usa. Sprawdzamy naszym klientom jakie auto ma papiery i jaką miało historie. Dzięki czemu nasi klienci nie muszą się o nic martwić, ponieważ obsługujemy klienta od zakupu na aukcji po podstawienie auta pod dom.

5/5 - (1 vote)
Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked