2018 JEEP GLADIATOR – Pick-Up Nowość od Jeepa

2018 JEEP GLADIATOR – Pick-Up Nowość od Jeepa

Jeep niedawno zaprezentował nowy model Gladiator. Jest to 5- drzwiowy pickup zbudowany na podobieństwo Jeepa Wranglera. I podobnie jak Wrangler, Gladiator będzie dostępny w wyposażeniu między innymi takim jak SAHARA czy RUBICN. Korpus wykonany z aluminium dzięki czemu auto jest lżejsze o 200 funtów od swojego poprzednika JK ( Wranglera)

Wnętrze jest o wiele ładniejsze niż wcześniej, wykonane zostało z lepszych materiałów. Do tego systemem informacyjno-rozrywkowym UConnect firmy FCA.

Auto jest standardowo wyposażone w silnik Chryslera 3,6-litrowy Pentagar V6 o mocy 285 koni mechanicznych, ale nowa sześciobiegowa skrzynia manualna (opcjonalnie ośmiobiegowy automat) w pełni go wykorzystują. W opcji będzie można nabyć czterocylindrowy turbodoładowany silnik diesla o mocy 270 KM.

Pomimo tych wszystkich nowych rzeczy, Wrangler nadal ma ramę drabinową i solidne osie, dokładnie takie, jakich chcą kierowcy terenowi.

Prawdopodobnie nie będzie mieć silnika Hellcat. . .

Tak, Jeep wyprodukował Wranglera z silnikiem V8 o mocy 707 KM  Hellcat w 2016 roku – był to jednak jednorazowy incydent. Obecnie Ci którzy chcą auto z silnikiem Hellcat zawsze znajdą go w Grand Cherokee Trackhawk.

Prawdopodobnie dostanie wykończenie Off-Road

Amerykanie kochają dwie rzeczy pickupy i Jeepa. Sergio Marchionne wiedział o tym, więc połączył te dwie rzeczy przy budowaniu pickupa Wranglera ( Gladiatora) . Marchionne powiedział podczas Detroit Auto Show w 2018 roku, że firma spodziewa się sprzedać 100 000 nowych pickupów rocznie i będą one „drogie – celowo”.

Zdjęcie wykonane podczas zwiedzania fabryki jeepa w Toledo zamieszczone na forum Jeep Scrambler przedstawia ramę kabiny do Gladiatora bez drzwi i dachu. Oznacza to, że prawdopodobnie będzie można usunąć dach i drzwi tak jak jest to obecnie możliwe w zwykłym Wranglerze. Wygląda też na to, że pickup będzie miał rozkładaną przednią szybę.

Jeep gladiator - samochody z usa

Fora Scramblera mają dowody na to, że dach w Gladiatorze będzie zdejmowany. Prawdopodobnie dostępne będą trzy konfiguracje dachu – podobnie jak JL Wrangler.

 

Samochody z USA – kalkulator

Zostaw ocenę