Samochody z USA – kalkulator

Samochody z USA – kalkulator

Kalkulator importu z USA, to nasze autorskie narzędzie do kalkulacji wszystkich kosztów związanych z importem pojazdu z USA. Kalkulator ma na celu pomoc osobom, które nie do końca orientują się w kosztach jakie związane są z importem auta ze stanów.

Jak używać kalkulatora importu auta z USA?

Na początku wybieramy rodzaj pojazdu jaki będziemy importować z USA. Od tego będą zależeć koszty transportu oraz rodzaje podatków jakie będziemy musieli ponieść w związku z transportem pojazdu do Polski.

Następnie należy wybrać rodzaj usługi. Oferujemy pełną obsługą logistyczną czyli od licytacji po transport auta pod dom, oraz możliwość samej licytacji na aukcji.

W kolejnym etapie wybieramy formę prawną, czyli jak będzie odprawiane nasze auto. Możemy odprawić na firmę lub osobę prywatną. Różnice zasługują na osobny artykuł, więc warto spojrzeć tutaj Odprawa na firmę czy osobę prywatną?

Jeżeli pojawia nam się pole wyboru silnika, to znaczy, że od auta w Polsce należy opłacić akcyzę. Jest ona uzależniona od pojemności silnika, wiec należy wybrać odpowiedni przedział.

Za pomocą suwaka możemy wybrać cenę pojazdu na aukcji. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w łatwy sposób zasymulować różne ceny końcowe na aukcji w USA.

Możemy zaznaczyć różne opcje dodatkowe, tak jak rodzaje ubezpieczenia, transport do Polski czy też tłumaczenie przysięgłe dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu.

Na koniec wybieramy miejsce zakupu pojazdu oraz dom aukcyjny. Kalkulator sam przypisze najbliższy port i poda wszelkie niezbędne kwoty. Dom aukcyjny też jest ważnym polem wyboru, od tego zależy końcowa prowizja aukcyjna, która też ma wpływ na cenę.

Po wybraniu wszystkich parametrów dostajemy sumaryczny wynik w dolarach amerykańskich oraz złotówkach. Poniżej naszym oczom ukazują się szczegółowe koszty dotyczące całego procesu transportu. Wyjaśnia to dokładnie na jakim etapie powstają koszty sprowadzenia pojazdu z USA

Liczymy na to że nasz kalkulator jest bardzo przejrzysty i czytelny a zarazem dokładny i bardzo szczegółowy. Warto z niego korzystać aby w pełni świadomie podjąć decyzję o zakupie samochodu z USA.

Kalkulator kosztów importu auta z USA

Zostaw ocenę