Ubezpieczenie transportowe auta z USA

Ubezpieczenie transportowe auta z USA

Auto z USA jak i inne pojazdy w większości przypadków, transportowane są w kontenerach, zazwyczaj 40 stopowych. Firma transportowa ubezpiecza cargo standardowo na 600$ od sztuki. Jest to niewiele, ale możemy zwiększyć sumę ubezpieczeń.

Każdy transportowany pojazd możemy ubezpieczyć polisą tak zwaną „total loss”. Jest to ubezpieczenie od szkody całkowitej. Obejmuje między innymi utratę pojazdu, spalenie, zalanie, zatonięcie, kradzież lub inna całkowita strata lub uszkodzenie pojazdu. Koszt takiego ubezpieczenia, to ok. 200$. Jest on uzależniony od całkowitej ceny pojazdu. Koszt takiego ubezpieczenia można policzyć w naszym kalkulatorze. Należy pamiętać, że w przypadku aut uszkodzonych, ubezpieczeniem nie będą objęte rysy czy zadrapania na lakierze.

Drugim rodzajem ubezpieczenia, które oferujemy jako jedyni w Polsce, jest ubezpieczenie od kontroli celnej. Zdarza się to niezwykle rzadko, jednak trafiają się takie przypadki. Po zapakowaniu kontenera w terminalu, jest on przewożony do portu docelowego i przechodzi odprawę celną. Zwykle kontenery są prześwietlane w celu sprawdzenia ich zawartości. Jednak czasami celnik może zażyczyć sobie rozpakowania kontenera. Operację rozładunku i załadunku trzeba wykonać w porcie. Jest to bardzo kosztowna operacja, a koszty przerzucane są na właściciela pojazdu. Mogą sięgać one nawet 1000$ od auta. Warto się przed tym uchronić. W przypadku wykupienia ubezpieczenia i wystąpienia kontroli celnej, wszystkie koszty związane z operacją ponosimy my. Jeżeli jednak ubezpieczenia nie wykupimy, musimy przygotować się na dodatkowe, często niemałe, koszty.

Zakup ubezpieczenia jest dobrowolny i każdy właściciel pojazdu musi sam ocenić ryzyko. Sytuacje gdy kontrola celna zarzyczy sobie oględziny kontenera lub pojazd jest całkowicie zniszczony, zdarzają się niezwykle rzadko. Jednak nie możemy zagwarantować, że taka sytuacja się nie zdarzy. Jeżeli chcemy spać spokojnie, to warto zastanowić się nad dołożeniem kilkuset dolarów i w przypadku problemów mieć prawo do zwrotu środków zainwestowanych w pojazd.

Sprawdź również Samochody z USA – kalkulator

5/5 - (1 vote)