Aukcje Manheim.com na przykładzie BMW 328 IX

Aukcje Manheim.com na przykładzie BMW 328 IX

 

Jak już wiemy aukcje Manheim są aukcjami zamkniętymi i nie ma do nich dostępu bezpośrednio jak na przykład na aukcji Copart czy IAAI. Aby móc przeglądać auta dostępne na Manheimi i je kupować trzeba być zarejestrowanym dealerem w stanach. Polska firma nie może założyć konta na Manheim – inaczej ma się sytuacja na dwóch największych publicznych aukcjach, które zostały wymienione powyżej.

Manheim ma wiele zalet, między innymi takie , że auta są zdecydowanie lepiej opisane , mają więcej zdjęć oraz informację jak było wcześniej uszkodzone( jeśli było). Udostępniany jest także tzw. MMR, który pokazuje nam średnią sprzedaż z ostatniego okresu dla poszczególnych aut z wybranego rocznika. Dla przykładu posłużymy się dziś jednym z bardziej popularnych aut w USA, a mianowicie BMW 328 I XDRIVE. Jak widzimy na zdjęciu poniżej średnia cena za auto z 2013 roku, to 10,600 $. Poniżej mamy historie sprzedaży między innymi z datą, przebiegiem i ceną za jaką zostało sprzedane.

Manheim bmw 328 IX

 

Wybrany przez nas egzemplarz ma 109 tys mil przebiegu. Średni MMR jaki jest podany, to 9,625 $. Auto jest na KUP TERAZ, a sprzedawca chce za nie 13,850 $ – prawie 14 tys $ po opłatach dałoby nam ok. 88 000 zł

Oczywiście są egzemplarze, które można próbować licytować taniej(w kwotach MMRa).

Gdy auto ma cenę kup teraz, a na licytacji uda nam się wylicytować pojazd dużo taniej, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprzedawca nie odda auta. Dotyczy to wszystkich aukcji ( Manheim, Copart, IAAI)

Manheim jest dobrym miejscem na zakup auta, które jest niedostępne w Polsce bądź gdy chcemy mieć fajne bezwypadkowe auto i jesteśmy skłoni za nie zapłacić więcej.

 

Jak widać na powyższych zdjęciach auto jest dość dokładnie sfotografowane, a to tylko połowa zdjęć jakie wrzuciliśmy. Poniżej opis jaki jest dołączony do auta.

 

aukcje manheim szczegóły

 

Ubezpieczenie transportowe auta z USA

5/5 - (1 vote)