Nie wszystko złoto co się świeci. – Nieuszkodzone auto z USA

Nie wszystko złoto co się świeci – Nieuszkodzone auto z USA

Do napisania tego tekstu zainspirowało mnie BMW, które zostało wybrane przez naszą klientkę, która chciała kupić nieuszkodzone auto z USA. Zawsze sprawdzamy auta z USA pod kątem formalnym oraz pod kątem uczciwości oferty. To co zobaczyliśmy przy tym samochodzie totalnie nas zszokowało.

Auto wystawione w domu aukcyjnym Copart. Na pierwszy rzut oka wszystko z autem w porządku. Zapala, jeździ. Wg opisu aukcji tylko zadrapania. Jednak zwracając uwagę na cenę w opcji „kup teraz”, zaczęliśmy nabierać podejrzeń. Auto  było wystawione za cenę nie wiele wyższa niż uszkodzone pojazdy. Żeby tego było mało, auto ma czysty tytuł własności. Poniżej screen z aukcji:

 

Nie wszystko złoto co się świeci.

Po niezbyt długich poszukiwaniach trafiliśmy na ten sam pojazd. Auto swoją przygodę z domami aukcyjnymi zaczęło pół roku wcześniej.  Na początku zostało wystawione przez ubezpieczyciela. Ktoś się na nie zdecydował. Niby nic nadzwyczajnego, ktoś kupił auto i teraz próbuje jest sprzedać z zyskiem. Problem jest taki, że ubezpieczalnia wystawiała, to auto jako po powodzi, zalane wodą słoną. To nie koniec historii. Auto miesiąc później trafiło na aukcję Copart było nadal po powodzi i zostało to opisane.

Auto zostało kupione przez kogoś kto chce zarobić pieniądze, nie ważne w jaki sposób. Na kolejnej aukcji auto już nie miało informacji o powodzi. Tytuł własności  został zmieniony na „auto po odbudowie”. Samochód wg. opisu odpala i jeździ.

Do tej pory na wszelkich aukcjach tytuł własności był wydany w stanie Nowy York. Na ostatniej, tej której wskazała nam klientka, tytuł własności jest już z New Jersey oraz nie ma żadnej informacji o uszkodzeniu.

Całą historię tego pojazdu można prześledzić tutaj

Pamiętajcie, w USA nie ma cudów. Za auto z przytartym błotnikiem nie zapłacimy połowy ceny. Jeżeli auto wygląda na nieuszkodzone, a jego cena jest bardzo niska, to w zdecydowanej większości przypadków nie będzie to okazja życia. Każda taka oferta ma drugie dno. Zachęcamy do wybierania aut, których uszkodzenia są ewidentnie widoczne. W razie wątpliwość można do nas napisać, a na pewno pomożemy.

 

Sprawdź również Jak sprowadzić auto z USA na mienie przesiedleńcze?

4.7/5 - (4 votes)