Samochody z USA na zamówienie – Jak zamówić auto z USA?

Samochody z USA na zamówienie – Jak zamówić auto z USA?

Zamówienie auta z USA wydaje się banalnie proste. Wystarczy zadzwonić do firmy zajmującej się importem aut z USA (np. do nas) i już. Niestety tak myśli wiele osób. Oczywiście, że pomożemy, jednak nie podejmiemy decyzji za klienta.

Warto przed przesłaniem sprawdzić w pierwszej kolejności czy dane auto w ogóle występuje w USA. Nie każdy model, a nawet marka zakorzeniły się w Stanach Zjednoczonych. 2-3 letnich aut marki Renault czy Peugeot w USA nie znajdziemy. Dużym problemem i rzadkością będą auta typu kombi lub z silnikami wysokoprężnymi.

Wybierając  auto z USA zwróćmy uwagę również na rodzaj tytułu własności. Opisujemy to na naszym blogu. Część pojazdów nie posiada praw rejestracji i po przywiezieniu ich do Polski nie będziemy mogli się nimi legalnie poruszać.

Samemu można także sprawdzić czy auto nie było na poprzednich aukcjach. Można to zrobić za pomocą narzędzi, których opis można znaleźć tutaj.

Jeżeli znamy cenę aut, jest na przykład wystawione w opcji kup teraz, sami możemy policzyć jego końcową cenę w Polsce. Wystarczy skorzystać z naszego kalkulatora, który szybko i dokładnie  wskażę finalną kwotę auta w Polsce.

Cenę za jaką może sprzedać się dane auto staramy się określić, jednak nasze mózgi mają ograniczoną pojemność i nie są w stanie zapamiętać cen aut ze wszystkich roczników. Żeby nas wspomóc stworzyliśmy bazę, która przechowuje ostatnie auta, które zostały sprzedane na aukcji. Można ją znaleźć tutaj.

Podejdźmy do zakupu rozsądnie. Oczywiście auta uszkodzone są zdecydowanie tańsze niż wartość rynkowa pojazdu. Jednak pamiętajmy, że auto z przytartym błotnikiem nie będzie kosztowało 20% ceny rynkowej danego modelu.

Jeżeli są wątpliwości co do stanu pojazdu, warto wybrać oględziny przez rzeczoznawcę. Jest to dodatkowy koszt, ale mamy pewność w jakim stanie jest wybrany przez nas pojazd.

Niestety nie zajmujemy się naprawą pojazdów i nie pomożemy w określeniu wartości naprawy wybranego pojazdu. Warto przed zakupem skonsultować się z mechanikiem, który będzie naprawiał nasz samochód, na pewno pomoże określić zakres szkody.

Kupując auto z USA warto się do tego przygotować. Opisaliśmy większość problemów i różnych przypadków na naszym blogu. Jest to spora kopalnia wiedzy. Warto poświęcić 15-20 min na przeczytanie kilku artykułów. Myślę, że ułatwi to podjęcie decyzji o zakupie auta w USA.

Sprawdź również Nie wszystko złoto co się świeci. – Nieuszkodzone auto z USA

5/5 - (1 vote)