Import aut elektrycznych z USA

Import aut elektrycznych z USA

Rynek aut w USA jest potężny. Możemy znaleźć tam praktycznie każdy samochód jaki tylko sobie wymarzymy. Rynek w USA rozwija się znacznie szybciej niż europejski. Może być to dobrą okazją do zakupu nowinek.

Dobrym przykładem są auta elektryczne. W Polsce temat dopiero się rozwija, ale bardzo prężnie. W Stanach Zjednoczonych są już dziesiątki tysięcy pojazdów elektrycznych. Większość z nich zakończyła już leasing i jest dobrą okazją aby kupić, świeże auto z pewną historia.

Aut elektrycznych na rynku amerykańskim jest bardzo dużo. Możemy wybierać praktycznie we wszystkich modelach dostępnych na rynku europejskim. Jednak trzeba pamiętać, że niektóre auta będą posiadały pewne różnice względem europejskich braci.

Tesla z rynku USA

Tesla to chyba najbardziej medialny samochód od kilku lat. Chęć posiadania tego samochodu przez kierowców jest bardzo duża, jednak jego cena nie pozwala na spełnienie marzeń wszystkich użytkowników. W USA możemy kupić takie aut zdecydowanie tanie niż w Europie. Jeden warunek, auto musi być uszkodzone. Niestety egzemplarze bezwypadkowe nie będą już tak korzystne cenowo. Należy jednak pamiętać o różnicach jakie występują między wersją USA a Europejską. Niestety wersji z USA nie naładujemy na superchargerach, bez odpowiednich modyfikacji również CHAdeMO nie będzie dla nas. Nawigacja oraz internet w pojeździe będzie wymagał odpowiedniej ingerencji fachowca. Jednak jeżeli nie są to dla nas istotne kwestie, warto rozważyć zakup auta z USA i przy tym zaoszczędzić, będąc świadomym wszelkich wad pojazdu z rynku USA.

Nissan Leaf z USA.

Nissan Leaf z USA to jeden z ciekawszych wyborów. Samochód został sprzedany w USA w setkach tysięcy egzemplarzy. Jest to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny. W USA dzięki temu jest w czym wybierać, kolor, rocznik wersja wyposażenia. Można kupić auto uszkodzone, bezwypadkowe. Każdy znajdzie coś dla siebie . Różnic miedzy wersją amerykańska, a europejską nie ma zbyt wielu. Jedynym mankamentem może być brak możliwości używania zdalnej komunikacji z autem lub też nawigacji w pojeździe. Oczywiście są sposoby, aby sobie z tym poradzić. Jednak jeżeli nie potrzebujemy nawigacji, bo głównie jeździmy w mieście, warto rozważyć takie auto.  Nie będzie żadnego problemu z obsługą ładowania takiego auta. Samochód jest w pełni kompatybilny z europejskimi sieciami ładowania pojazdów elektrycznych. Auto uchodzi za bezawaryjne, więc nie ma co martwić się brakiem gwarancji na taki pojazd.

Elektryczny Fiat 500 z USA

Elektryczny Fiat 500 do dla niektórych może być nowość. Auto jest niedostępne na rynku europejski. Produkowane jest tylko na kilka stanów w USA. Mimo wszystko jest to bardzo popularny samochód w Stanach Zjednoczonych. Auto jak na „pięćsetkę” przystało jest bardzo designerskie, dobrze wyposażone i bardzo szybkie. Świetnie dopasowuje się do polskich warunków. Nie ma potrzeby dokonywania żadnych modyfikacji. Wszystko przestawiamy w komputerze pokładowy lub wgrywamy bezpośrednio kablem USB. Łącznie z językiem polskim w nawigacji oraz aktualnymi mapami Europy. Auto najkorzystniej wybrać nieuszkodzone. Można je kupić w naprawdę w niezłych pieniądzach. Aut uszkodzone sprzedawane sa niewiele taniej więc nie warto bawić się w naprawę.

Aut elektrycznych oczywiście jest w USA o wiele więcej. Jeżeli chcielibyście poznać różnice w innych modelach to piszcie, chętnie odpowiemy na wasze pytania.

Sprawdź również Kalkulator kosztów importu auta z USA

Więcej o autach elektrycznych: Elektryczna Rewolucja

5/5 - (1 vote)